Etkinliklerimiz

İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği olarak İKHAL öğrencilerine ve mezunlarına yönelik birden çok etkinlik düzenlemekteyiz.


Pilav Günü

Derneğimizin en büyük organizasyonu olup her sene Mayıs ayının ikinci cumartesi günü (anneler gününden bir gün önce) gerçekleştirilen etkinliğimiz geleneksel bir şekilde devam etmektedir. Her yıl bütün mezunlarımızın, geçmişte okulumuzda görev yapmış ve hala görev yapmakta olan tüm öğretmenlerimizin katılımıyla baharın gelişi hep birlikte büyük bir coşkuyla kutlanır, lise anıları yad edilir ve özlemler giderilir.


Yemek Organizasyonları

Her sene düzenlenerek geleneksel hale gelen akşam yemeği ve kahvaltı etkinliklerimizin yanı sıra, talep ve döneme göre iftar organizasyonu, fasıl-müzikli eğlence gibi çeşitlilik gösteren etkinliklerimizdir. Mezunlarımız ve öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleşen etkinliklerimizde, mezunlarımız arasındaki bilgi ve deneyimler paylaşılır, lise anıları yad edilir ve keyifli anlar biriktirilir.

Tercih Brunch Etkinliği

Her sene üniversite tercih döneminde taze mezunlarımızla birlikte çeşitli sektörlerde deneyim kazanmış mezunlarımızın bir araya gelerek birlikte kariyer planlaması yaptığı etkinliğimizdir.



Meslek Tanıtım Günleri

Hem üniversite öğrencilerinin hem de alanında uzmanlaşmış mezunlarımızın, lise öğrencilerine bölüm, okul ve sektör hakkında bilgilendirmeler yapıp tavsiye verdiği, güz ve bahar olmak üzere yılda iki kere gerçekleştirdiğimiz kariyer organizasyonudur. Güz dönemi lise son öğrencilerine yoğunlaşarak üniversite tercihleri ve bölümler hakkında yol gösterilir. Bahar döneminde ise diğer sınıflara yönelik bilgilendirme panelleri yapılır.



9 Haziran Mezunlar Günü

Okul yönetim planlamasına göre değişik tarihlerde yapılsa da mezunlarımızın hafızasında 9 Haziran olarak yer eden, o yılın yeni mezunlarının aramıza katılıp ailemizi büyüttüğü mezuniyet törenidir.




Sanat ve Eğlence Etkinlikleri

Tiyatro oyunları, müze gezileri gibi şekillenen sanat etkinliklerine ek olarak, konser, yılbaşı eğlencesi gibi döneme ya da talebe göre çeşitlilik gösteren eğlence organizasyonları düzenlemekteyiz. Bu etkinliklerde mezunlarımız günlük hayatın stres ve yorgunluğunu atarken lise yıllarına döner, yine mezunlarımızla beraber keyifli anılar biriktirilir.







Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri

Birçok kategoride gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk etkinliklerimiz her yıl çeşitlilik göstermektedir. Dernek olarak okulumuzda öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz fidan dikme etkinliğimizin yanı sıra, İKHAL bünyesinde gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projelerine de destek vermeyi sürdürmekteyiz.